- Product Type: NeoQLED 8K
- Screen Size: 85 inch
- Refresh Rate: 100Hz
- Resolution: 8K (7,680 x 4,320)
- Picture Engine: NQ8 AI Gen2 Processor
- HDR: Neo Quantum HDR 8K+ / HDR10+
- Speaker Type: 4.2.2CH (70W)
- Connectivity: HDMI: 4 – 8K 60Hz, 4K 120Hz (for HDMI 1/2/3/4) / 3 x USB-A / 1 x USB-C
- Contrast: Quantum Matrix Technology Pro
- Micro Dimming: Ultimate 8K Dimming Pro
- Audio: Dolby Atmos – OTS+ – Q-Symphony – Adaptive Sound Pro – 360 Audio – Active Voice Amplifier Pro
- Operating System: Tizen™ Smart TV
- Made in Veitnam
عرض السلة تم إضافة “Samsung 55 inch FLAT Q60B QLED 4K Resolution Smart TV 2022” إلى سلة مشترياتك.
جديد
Samsung 85 inch QN800D FLAT NEO QLED 8K Resolution – 2024
2,070.000 د.ك
| Warranty | Yes |
|---|---|
| Article Number | QA85QN800DUXZN |
| Display Size | 85 inch |
| TV Display Type | Neo QLED 8K |
| TV Display Size | 85 inch |
| HD Technology | Neo QLED 8K |
| Resolution | 8K (7,680 x 4,320) |
| Picture Engine | NQ8 AI Gen2 Processor |
| Micro Dimming | Ultimate 8K Dimming Pro |
| Contrast | Quantum Matrix Technology Pro |
| Motion Rate | 100Hz |
| HDR Technology | Neo Quantum HDR 8K+ / HDR10+ |
| Motion Picture Enhancer | Yes |
| Display Type | LED |
| Audio | Dolby Atmos – OTS+ – Q-Symphony – Adaptive Sound Pro – 360 Audio – Active Voice Amplifier Pro |
| Design | Infinity One |
| SmartThings App Support | Yes |
| Slim Type | Ultra Slim |
| Stand Color | TITAN BLACK |
| Bixby | Yes |
| Bezel Type | 4 Bezel-less |
| Wi-Fi Type | Yes (Wi-Fi 5) |
| TV Type | 8K |
| USB ports | 3 x USB-A / 1 x USB-C |
| Speaker Type | 4.2.2CH |
| Sound Output (RMS) | 70W |
| HDMI Connectivity/Port | 4 – 8K 60Hz / 4K 120Hz (for HDMI 1/2/3/4) |
| Dimensions (W x H x D) (with stand) | 1893.4 x 1153.4 x 303.7 (WxHxD, mm) |
| Dimensions (W x H x D) (without stand) | 1893.4 x 1083.0 x 17.6 (WxHxD, mm) |
ادفع على 4 دفعات بدون فوائد. مع ديمة
توصيل مجاني
التصنيف: التلفزيونات
الوصف
مراجعات (0)
كن أول من يقيم “Samsung 85 inch QN800D FLAT NEO QLED 8K Resolution – 2024” إلغاء الرد

المراجعات
لا توجد مراجعات بعد.